DOCX, XLSX v OpenOffice.org


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Jéééžiš, zase tohleto… Mu buď napíšu, ať si to strčí někam, nebo budu zas po celém internetu honit něco, co to otevře…

Zkažená nálada hned na začátku pracovního dne jen kvůli jedinému písmenku v příponě souboru, tomu tak v poslední době nadužívanému X? Není třeba. A to i přesto, že OpenOffice.org verze 3, které se s novými MS Office dokumenty (OpenXML) vypořádají od narození, ještě nebyly narozeny. Nainstalujte si tuhle kravinku od Microsoftu a otevřete všechno. Pak už nemusíte otravovat ani klienty, ani sebe.

Komentáře o spasení světa otevřenými formáty si nechte pro sebe. Život masochistického misionáře, jenž striktně odmítá otevírání čehokoliv, co se mu ideově nelíbí nebo nemá na obalu arktické zvíře, nevedu a vést nehodlám. Za peníze půjdu s kýmkoliv, ať je z tajné organizace DOC, ODT, XSL, FBI, ODS, DOCX, KGB, XSLX, PDF, RTF, CIA nebo dokonce i mafie TXT.


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 buduje českou komunitu kolem jazyka Python. V současnosti pomáhá hlavně s propagací aktivit, jako jsou PyLadies, Pyvo, nebo PyCon CZ. Přes den jej najdete v Apiary, kde se stará o Dredd, framework na testování API. Sem tam ho můžete potkat, jak přednáší na srazu nebo na konferenci.
Komentáře