Jak bych dopad


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Platí to i v případě bakalářky přes léto. Proč?

No, ono je to tak. Pokud odstátnicujete na začátku léta, VUT vám potřese rukou, napíše vám před jméno titul Bc. a vyhodí vás ze školy. To se projeví nejen tím, že musíte oběhat knihovny apod. a mít na výstupním listě potvrzeno, že škole nic nedlužíte, ale také tím, že nemáte funkční kartu, nekoupíte si oběd v menze za studentskou cenu, nedostanete stipendium za ubytování, … Pravděpodobně celé léto. No a až když vás zapíšou na magisterské studium, stáváte se opět studentem. Můžete být rádi, že vás na prázdniny nevyhodili z kolejí :) .

Pokud jste ale pitomci jako já a děláte bakalářku přes léto, budete ji tvořit za třicetistupňových veder a monzunových letních bouřek, ale… Ale! Odevzdáte ji do 31. 7., odstátnicujete na konci srpna a zapíšou vás do nového ročníku (tuším) někdy v září. A to je, alespoň z tohoto pohledu, výhodnější.

AKTUALIZACE: Hm, tak to tak asi nakonec není. Viz komentáře.


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 buduje českou komunitu kolem jazyka Python. V současnosti pomáhá hlavně s propagací aktivit, jako jsou PyLadies, Pyvo, nebo PyCon CZ. Přes den jej najdete v Apiary, kde se stará o Dredd, framework na testování API. Sem tam ho můžete potkat, jak přednáší na srazu nebo na konferenci.
Komentáře