Jak si ponechat novou ikonku Google


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Já si nemůžu pomoct, ale přijde mi, že lidi se asi vážně nudí… Je favicon, ikonka stránky 16×16 pixelů, opravdu tak podstatným jevem, aby se o ní psalo, aby se pro ni programovalo, aby s ní spousta lidí strávila více než jednu vteřinu svého životního času?

Nejsme tak trochu padlí na hlavu, když řešíme takové absolutní hovadiny? Není lepší si raději udělat dobrou večeři, zavolat kamarádovi, jít vyvenčit psa…? Kam se řítí tahle společnost, když lidé dokáží strávit hodiny ikonkami Googlu, psaním či čtením diskusí na zpravodajských webech nebo úplně jinýma kravinama? Nemusím použít ani příměr k hladovějícím dětem v Africe a mučeným vězňům v Číně, aby tyto činnosti vypadaly jako naprosté malichernosti. Ono totiž asi skoro cokoliv jen o málo méně dementního působí ve srovnání s tím jako honosné naplnění času.

Fakt je mi úplně jedno, jakou má Google ikonku – i kdyby byla žlutá s růžovými puntíky, budu Google používat, protože dobře hledá. No škoda těch desíti minut na takovýto článek, ale muselo to ven…


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 buduje českou komunitu kolem jazyka Python. V současnosti pomáhá hlavně s propagací aktivit, jako jsou PyLadies, Pyvo, nebo PyCon CZ. Přes den jej najdete v Apiary, kde se stará o Dredd, framework na testování API. Sem tam ho můžete potkat, jak přednáší na srazu nebo na konferenci.
Komentáře