Pečlivá příprava na zkoušku


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Vždy, když si někde přečtu, že si mohu ke zkoušce donést list A4 ručně (ano, vždy je to takto zvýrazněno) psaných poznámek, vzpomenu si na takovýto svůj list ke zkoušce z diskrétní matematiky z prváku.

obrázek

Pěkné na tom je, že když si člověk něco takového píše, docela dost se toho naučí. Já osobně se toho psaním podobných šíleností naučím asi nejvíce. Před každou zkouškou z teoretické informatiky (dal jsem ji myslím až napotřetí nebo napočtvrté) jsem si dělal takové výpisky. Vždy nanovo, staré jsem zahodil – opakování je matka moudrosti. Měly ale většinou kolem 4–6 listů, protože teoretická informatika byla trochu jiný kalibr :)

Pokud jste se sem přišli dovědět jak se učit na zkoušky místo koukání na Rosettskou desku, tak o tom jsem už psal dříve:

Přeji úspěšné zkouškové :)


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 pomáhá budovat českou komunitu kolem jazyka Python. V Apiary se stará o Dredd, nástroj na testování webových API.
Komentáře