Rok inspirován


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

obrázekUž rok vlastním notebook Dell Inspiron 6400. Tedy už o nějaký ten měsíc více jak rok, ale vzhledem k tomu, že mi slečnu nenahrazuje, s výročími to společně nějak nepřeháníme. Dokonce chudák ani po roce nemá jméno – neříkám mu ani Hildo, ani Věnceslave. V síti se hlásí nudně jako lm-laptop. Jak bych po roce zhodnotil tento svůj úlovek v moři notebookového trhu? Mmmm… Řekl bych, že jsem spokojen :) .

Notebook využívám k práci a na školní záležitosti. Z her nemám ve svých Windows ani minolovku… Chci s ním cestovat, takže je pro mne důležitá konstrukce a baterka. Jinak jsem nějaké velké nároky neměl. Chtěl jsem dost paměti, na procesor jsem nároky neměl a přál jsem si širokoúhlý displej kvůli grafice. Ještě dodám, že asi v polovině života jsem dokoupil RAM a vyměnil z 512 MB na 2 GB (A propos, nechcete někdo pětsetdvanáctku DDR2 2Rx16 667 MHz? Taková zelená, prý z Malajsie ;) ). No – jak mi kdysi dávno řekl šéf v mé někdejší práci, nakonec člověk stejně zjistí, že pomalu jediný parametr, který ho vlastně zajímá, je skutečnost mám notebook vs. nemám notebook.

Plus#

  • konstrukce je na cenu notebooku výborná – ač plastová, tak vcelku pevná
  • multimediální tlačítka vepředu – velmi návykové ovládání, navíc je lze mačkat i v případě, že je book zavřený
  • perfektní repráčky – zapomeňte na ostudné, chrochtající aparatury většiny notebooků, DELLík se pyšní (na to, že jde o book) dokonalým zvukem a hlasitostí
  • když se mi jednou přehřál, prostě se vypl… zapnul jsem jej a on mi akorát řekl něco ve smyslu „bylo mi horko, tak jsem to zalomil, protože jsem chytrý DELL“ :)
  • klasické rozložení klávesnice
  • oproti šmejdům z dílny Acer/ASUS apod. má geniální rozložení portů a vůbec celé povedené šasi

Minus#

  • displej má příšerný úhel pohledu a dostávají se pod něj nečistoty, což je dle servisu nereklamovatelná závada… nicméně tyto problémy má i Apple , vakuované notebooky se asi nedělají :(
  • ač je konstrukce docela povedená, mohla by být tužší, barva by nemusela pod potem ruky slézat a lak by se nemusel dát tak rychle poškrábat i se vcelku ohleduplným zacházením
  • nemá infra, což mi, když jsem vlastnil ještě Siemens M65, vadilo (ten telefon totiž zase nemá BT)
  • někdy mi vynechává levý repráček, ale stačí trocha násilí a hned se zase sám nahodí :D

Děleno, krát, odmocnina#

V nákupu vám tento článek asi nepomůže, protože book už není v prodeji a jeho nástupci mají docela odlišné parametry. Nicméně, pokud nějakého svého placatého vlastníte, jistě se zajímáte… no jak je to v tom profláklém vtipu:

Povídají si dva informatici: „Představ si, včera jsem se seznámil s nádhernou blondýnou…“ „No nekecej…“ „Pozval jsem ji k sobě, trochu jsme pili, objal jsem ji…“ „A co dál?!“ „Najednou mi říká: »Svlíkni mě!«“ „Téééda…“ „Svlíknul jsem jí teda sukni, kalhotky, pak jsem ji posadil na stůl vedle notebooku…“ „Nekecej, ty sis koupil nový notebook?! Co má za procesor…?“


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 pomáhá budovat českou komunitu kolem jazyka Python. V Apiary se stará o Dredd, nástroj na testování webových API.
Komentáře