Sir Ken Robinson


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Kdo sleduje TED videa, určitě moc dobře tato dvě zná - jsou jedněmi z nejsledovanějších vůbec. Jenže ne každý TED videa sleduje a ne každý si na něco takového umí najít chvilku, i když tuší, že by se mu to líbilo. Takže píšu tento článek - aby nakopnul. Ujišťuji vás, že následující materiál je humorný, inspirující a především otevírá mysl. Je to o vzdělání a kreativitě, ale nejen o tom. Je to i o nás o lidech, o tom, jakou společnost máme a jakou si vychováváme.

V obou příspěvcích hovoří Ken Robinson a obě trvají necelých 20 minut. Což je doba, za kterou běžně stihnete díl seriálu u snídaně. U obou videí jsou přednastavené české titulky.

Ken Robinson says schools kill creativity#

Sir Ken Robinson: Bring on the learning revolution!#

The Element: How Finding Your Passion Changes Everything#

Už jsem to viděl poněkolikáté a opět se mi to velmi líbilo. Zkusil jsem si o Kenovi něco najít a zjistil jsem, že napsal knihu. Do pár minut letěla do mého Kindlu. Moc se těším, až si ji přečtu.


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 pomáhá budovat českou komunitu kolem jazyka Python. V Apiary se stará o Dredd, nástroj na testování webových API.
Komentáře