Temelín


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Tak jsem před časem poslouchal Záviše a narazil jsem na písničku Temelín, kterou jsem znal z posledního alba od Visáčů. Říkám si sakra, to přece není možné… Text je prakticky stejný… Přece Visáči nekradou od Záviše… A Záviš od Visáčů?

No, chtěl jsem se na to původně zeptat vás čtenářů, jestli někdo nevíte, jak to je. Ale rozřešení se nabídlo samo. Když jsem chtěl do tohoto článku dát k porovnání oba texty, zjistil jsem, že jsou stejné slovo od slova. A když jsem si všiml na této stránce poznámky Text: Záviš, bylo již vše jasné :) . Kdybyste tedy někdo někdy pátrali „proč“ jako já, tak „proto“.


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 buduje českou komunitu kolem jazyka Python. V současnosti pomáhá hlavně s propagací aktivit, jako jsou PyLadies, Pyvo, nebo PyCon CZ. Přes den jej najdete v Apiary, kde se stará o Dredd, framework na testování API. Sem tam ho můžete potkat, jak přednáší na srazu nebo na konferenci.
Komentáře