Více stylů pro IE? Na co?


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

O tom, jak vytvářet speciální styly jen pro IE a jak si tím pádem pročistit CSS kód, bylo napsáno už dost. Oddělené styly pro moderní prohlížeče pak nemusí být plné CSS hacků a dokonce nám projdou testem validity. Nevidím ale důvod, proč to s mánií podmíněných komentářů přehánět. Např. když se podíváte do kódu Filosofa (ale viděl jsem takových webů povíc), má jeden styl pro IE6, další pro IE7 a až naprogramují IE8, bude mít jeho web asi styly 4.

Přijde mi o dost lepší mít jen jeden speciální styl pro IE7 a nižší, v němž jednotlivé verze klidně rozliším hacky (vystačím si docela snadno pouze s explorerovým sítem). Nehackované vlastnosti pak platí jen pro IE7. O „čistotu“ speciálního stylu mi vůbec nejde, takže mi toto řešení připadá jako opravdu o dost jednodušší a stejně výkonné, jako tvorba více stylů.

A jen tak na závěr… Osmička už se prý od půlky prosince umí usmívat :) .


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 pomáhá budovat českou komunitu kolem jazyka Python. V Apiary se stará o Dredd, nástroj na testování webových API.
Komentáře