Dear Incoming Exchange Student (from a EU/ETA country)!


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Congratulations, you are accepted to participate in exchange studies at the Oulu University of Applied Sciences (Oulu UAS), School of Engineering. We at the International Office of the School of Engineering will do our best to make your stay pleasant and rewarding both academically and personally.

For helping you to prepare your stay and travel, our ECTS Guide provides you with a lot of practical information. You may find the ECTS Guide at: http://www.oamk.fi/english/ects.

Furthermore, in order to make sure that everything will go well with your travel preparations and arrival, please read the following very carefully and respond to us latest by Monday 1 December 2008 that you have received this message.

:)


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 buduje českou komunitu kolem jazyka Python. V současnosti pomáhá hlavně s propagací aktivit, jako jsou PyLadies, Pyvo, nebo PyCon CZ. Přes den jej najdete v Apiary, kde se stará o Dredd, framework na testování API. Sem tam ho můžete potkat, jak přednáší na srazu nebo na konferenci.
Komentáře