Prokrastinace²


Honza Javorek

Upozornění! Tento článek vyšel před více než 2 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Hrajete na mobilu hry? Já ne. Ani "logické". Je to ztráta času. Je mi jasný, že po dlouhém dni v práci už se v metru na velké přemýšlení zmůže málokdo a lobotomicky sjíždět Facebook nebo Twitter nejde, protože pod zemí nejsou internety... Ale než získávat imaginární body ťukáním kostičkama do kuliček v nějaké padesáté variaci na Tetris, to už je asi lepší prostě jen tak sedět a nechat myšlenky plynout. Dívat se na lidi. A tak. Já vím, bolí to a mobil v kapse pálí, ale dá se to nacvičit.

Když jsou po ruce internety, třeba ve frontě na poště, tak mám lepší způsoby, jak zabít čas, než hry. Pár tipů:

  • Duolingo - Skoro jako hra, ale učíte se jazyk. Je to docela sranda.
  • Wikipedia - Znáte wiki hole? V čekárně u doktora z vašeho tripu Wikipedií konečně nemusíte mít výčitky.
  • Quora - Otázky a odpovědi. Na cokoliv. Vyberte si téma a sjíždějte. Pokud nevíte kde začít, zkuste to tady. Nebo třeba tady.

Všechny tři jsou dostupné pro iOS i pro Android. Tak to jen kdybyste si chtěli do nového roku předsevzít, že zkusíte svou prokrastinaci povýšit na něco, díky čemu můžete být aspoň chytřejší v hospodě před kamarády, nebo co vám umožní 570 milionům lidí na světě říct, že jste tučňák.


Honza Javorek

Honza je programátor. Od roku 2011 pomáhá budovat českou komunitu kolem jazyka Python. V Apiary se stará o Dredd, nástroj na testování webových API.
Komentáře