Kam běhám

Upozornění! Tento článek vyšel před 14 lety. Můžete si jej přečíst v rámci zkoumání minulosti, ale přepokládejte, že dnes se Honza již nemusí s obsahem ztotožňovat.

Zima nezima, jaro nejaro, běhat se dá pořád. Není sníh a nic nepřekáží oddávat se svěžímu protáhnutí :) . Dneska jsem si připravil malého průvodce svými nejčastějšími trasami. Nevím, kolik mají kilometrů, protože se mi to nechce měřit, ale třeba vám i tak budou inspirací, pokud se vyskytujete někde v jejich blízkosti. Obrázky jsou klikací.

Na čerstvý vzduch#

obrázek

Palackého vrch. Na této malé trase jsem začínal běhat a dodnes jsem ji neopustil. Pokud se chci jen tak na chvíli proběhnout a strávit 45 minut na čerstvém vzduchu, využívám přesně tuto trasu, případně s malými obměnami. Mám ji hned za rohem a i se sprchou mi zabere hodinku, což je čas, který lze, myslím, obětovat téměř kdykoliv. Palačák je mým nejčastějším cílem.

Polem, nepolem#

obrázek

Trasa na přehradu je pro dny, kdy se chci zničit :) . Není opravdu velký problém zaběhnout z Králova Pole k přehradě a zpátky, krajina je vesměs rovinatá a spíše je to trasa náročná na výdrž, než na chvilková vypětí. Tomu odpovídá i její délka. Vede pěknými lokalitami přes Palačák, kolem Komína, u hráze, po polích, kolem medláneckého sportovního letiště a Medláneckých kopců.

Běhej!#

Jeden odkaz na závěr – znáte běhej.com? Pokud hledáte zajímavé a nové trasy, určitě se vám bude líbit třeba tato rubrika. Ta se také na rozdíl od mého článku věnuje celé republice. Nebo co takhle zajímavá poznámka o konvertování svých bližních? :D